BARBADOS 3 bez garażu

Świadomość Inwestorów stale rośnie. Dzieje się tak z powodu rewolucji jaka dokonała się na naszych oczach. Internet to niewyczerpane źródła faktów, ale też mitów i treści napisanych na zamówienie. Te ostatnie mogą udając rzetelne informacje lokować towar. Poniżej garść faktów dotyczących projektów domów.

Dlaczego wybrać drewniany dom?

Najważniejszym argumentem jest bardzo krótki czas budowy. Po uzyskaniu pozwolenia na budowę należy wylać fundamenty i wznieść ścianę fundamentową. A dalej pójdzie już z górki. Jeśli Inwestor chciałby w zamian zastosować płytę fundamentową, to powinien po badaniach geotechnicznych zlecić projekt zamienny i wykonanie. Budowa konstrukcji w zależności od wykonawcy (prefabrykaty drewniane lub lekki szkielet drewniany) może trwać od kilku dni do kilkunastu tygodni. Domy mogą być małe, średnie i duże, więc oprócz powierzchni mierzonej po podłodze na czas budowy ma także wpływ liczebność ekipy montażowej oraz zakres zlecenia (stan surowy zamknięty, deweloperski).

Szybkość budowy i finansowania

Dom szkieletowy to dobry pomysł przy dzisiejszych warunkach nabywania domu. Dziś domów za gotówkę raczej się nie buduje. Co ważne oraz idące w parze z powyższym, przy finansowaniu inwestycji z kredytu budowa idzie szybko, ponieważ prędkość prac pozwala na szybkie konsumowanie transz kredytowych. Wzniesienie domu drewnianego to inwestycja szybka i przy współczesnych warunkach finansowania optymalna.

Naturalne budownictwo

Drewniane domy cechuje charakterystyczny mikroklimat. Co to znaczy? Wykorzystane materiały mają określone właściwości fizyczne. Drewniane słupy, nadproża, wieniec, więźba, wełna mineralna pomiędzy oraz płyty konstrukcyjne poszycia wraz z przeciwwilgociowymi, przeciwwiatrowymi materiałami zapewniają odpowiednie bezpieczeństwo konstrukcji oraz ciepłotę wewnątrz pomieszczeń. Domy szkieletowe szybko się nagrzewają, ale też szybciej stygną, ponieważ nie kumulują ciepła, tak jak na przykład ceramika poryzowana. Co oznacza, że się nie przegrzewają i nie pochłaniają emitowanej wewnątrz energii. Czym docieplić dom drewniany? Odpowiedź nie jest jednoznaczna, a nawet sporna, jak dyskusje o wyższości świąt Bożego Narodzenia nad Wielkanocą. Co do jednego należy się zgodzić, na elewacji możesz z powodzeniem zastosować wełnę mineralną lub styropian ryflowany, posiadający specjalne żłobienia odprowadzające skropliny pary wodnej. Oba rozwiązania zapewnią odpowiednią paroprzepuszczalność.

Dom szkieletowy parterowy

Może się nieraz wydawać, że wizualizacja nowoczesnego domu o niebanalnej bryle z basenem na bezludnej wyspie, pośród palm to jest szczyt marzeń. Przyciąga wzrok, stanowi obietnicę, marzenie. Firmy projektowe stosują taki łapacz wzroku, by sprzedać marzenie… Jednak rzeczywistość oraz portfel szybko sprowadzają na ziemię. Do najczęściej wybieranych projektów należą klasyczne prostokątne domy parterowe nakryte dwuspadowym dachem. Ekonomiczne w budowie, bez mostków termicznych: salon z kuchnią i dwa lub trzy pokoje to tak naprawdę wszystko czego potrzeba współczesnej rodzinie.

Fot.1.BARBADOS 3 bez garazu   001 1024x707 Projekty domów szkieletowych

Dom szkieletowy z poddaszem użytkowym

Podobnie rzecz się ma z domami z dwoma kondygnacjami, taka bryła zapewnia optymalne wykorzystanie powierzchni na działce. Poddasze jest zagospodarowane pomieszczeniami tworzącymi strefę nocną. Składają się na nią minimum trzy sypialnie oraz większa łazienka. Przyziemie to domena przestrzeni, w której się wypoczywa, spożywa posiłki: salon z kuchnią, mała łazienka, wiatrołap, dodatkowy pokój, kotłownia oraz garaż to typowe pomieszczenia w strefie dziennej.

Fot.2.TRYPOLIS 3 family Projekty domów szkieletowych

Zachęcamy do zapoznania się pełną ofertą. Zobacz projekty domów szkieletowych.

Materiał przygotowany przy współpracy z pracownią projektową PRO ARTE.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *