Ekologia

Firma KASMO łączy to, co naturalne i najlepsze dla człowieka z nowoczesnymi możliwościami produkcyjnymi oferując domy z drewna najwyższej jakości.

Drewno należy do najstarszych materiałów budowlanych na świecie. Ten tradycyjny, naturalny materiał kojarzy się z trwałością, zdrowiem, solidnością i powiązaniem z przyrodą. Do budowy swych domów KASMO stosuje drewno z drzew wyrosłych w naturalnych warunkach pochodzące z ekologicznie czystych terenów.

Naszym głównym załorzeniem jest to żeby drewno używane do budowy dyło jak najlepszej jakości, gdyż to jest włąśnie istotny element trwałości domu.

Drewno o wąskich słojach jest nadzwyczajnie odporne, posiada doskonałą stabilność wymiarową, dużą wytrzymałość i bardzo wysoki wskaźnik izolacji termicznej.

Dzięki temu, domy KASMO łączą w sobie ciepły, przyjazny dla mieszkańców i środowiska klimat z wysoką energooszczędnością i wymogami technicznymi nowoczesnego budownictwa.

W związku z tym ogrzanie domu z drewna wymaga mniej energi niż w przypadku budynków z innych materiałów, dając wymierne oszczędonośći dla właściciela budynku.

Dodatkowo, mniej energii potrzebnej do ogrzania domu oznacza jednocześnie, że przy wytwarzaniu energii cieplnej z gazu lub węgla, do atmosfery zostanie uwolnione mniej dwutlenku węgla.